<BODY link="#b3cce6" vlink="#8099b3" alink="#4d6680" bgcolor="#FFFFFF" text="#666666">




   事先聲明
IMG_000430.jpg ( 31 KB ) by Upload

我經常批評某些人,常常懷念這間老鋪,不捨那間老店,在執笠前一窩蜂去幫襯留倩影貼fb打卡,但實情如果他們平時經常幫襯,店根本不會執,所以完全是虛偽。

但我不同,我已在日記多次宣稱自己為亞視長期fans,而且不時為節目作影評。而且亞視作為免費電視台,執笠完全是自作孽,與人幫不幫襯無關。所以我正式宣布,本人因身體關係未能出席西九龍中心亞洲電視倒數夜,但今晚十二點,我會在亞視執笠那刻打卡,完全不屬跟風的虛偽行為!


2016/04/01 (Fri)
頂你亞視最後一刻都呃我!!
又話有告別卡既?!得藍畫面
頂抵你執
阿東
2016/04/02 (Sat) 00:07
佢張告別卡好似係宣傳佢地衛星電視同網絡電視..唔出好過出 
起碼依家叫做可以FF佢地宣傳港獨
Rek
2016/04/02 (Sat) 13:36
車…咁我寧願睇港獨之母羅琳啦
阿東
2016/04/02 (Sat) 17:07
講真,日日咁多間舖笠你幫得幾多=.=
人類
2016/04/05 (Tue) 10:53
選擇性懷念
又唔見有人悼念太陽報~
阿東
2016/04/06 (Wed) 22:10
因為當日太多野同時收皮
GG
2016/04/07 (Thu) 20:44
似乎香港各樣野開始慢慢收皮…
阿東
2016/04/09 (Sat) 17:22
 




   怎樣在fb以外呃like?

連放四天假都,只是在家裡睡睡睡和玩電腦,但這兩天所謂的玩電腦,其實是設計一間小朋友的遊戲屋,因為前幾天無端端收到e-mail,說如果設計一間遊戲屋,要好玩又可建,被選中的話,便可以免費升級我正在用3D軟件。

不錯喔,重拾一下砌立體模型的能力也好。搞兩天完成後,才發覺要用fb呃like呃得多才能被選中。挑…明知我東媽一向拒絕fb的呀,點呃喎…算,反正完成了,貼在這裡吧,係咪好打耳呢~~~有fb的人如果喜歡的話,可以按上圖到那個網頁,施捨幾個like給我,好讓我有機會升級3D軟件,《廢柴學園》也畫得快手點啦對不對?


2016/03/26 (Sat)
咁都比你講得通!
翠兒
2016/03/27 (Sun) 22:48
為左境外呃like真係無所不用其極wwww
阿東
2016/03/28 (Mon) 06:19
你又要出多套百合漫,雙線發展好難快
人類
2016/04/05 (Tue) 11:05
慢活係呢度既特色。
不過我真係超耐冇玩活動⋯
對上係第一屆原創only
阿東
2016/04/06 (Wed) 22:12
 




   百合短篇集
IMG_000428.jpg ( 28 KB ) by Upload

稍微報告一下漫畫進度,因為在日記常常說些可有可無的小事,我一定被認為日日游手好閒不畫畫,好歹這裡也是個漫畫網啊。

現在天天都在畫百合短篇集,預計在十一月的百合only或之後的RG出售,全書大約八十多頁吧,現在正向五十頁進發,都是一些以近未來作主題的小故事,當然…會加入微微的百合香。或許短篇不及長篇般有劇力,但希望能表達一些奇想吧,請到時多多支持!


2016/03/18 (Fri)
加油!
翠兒
2016/03/19 (Sat) 22:24
東媽整幅咁既圖
係咪想叫我地唔好管你
口口口
2016/03/19 (Sat) 23:24
翠兒:
我會的,請多多支持!

口口口:
我點都要畫百合架啦
你地唔好理我!

阿東
2016/03/20 (Sun) 14:48
期待呀!!!!!!!!

2016/03/22 (Tue) 11:14
希望盡早搞掂啦!
阿東
2016/03/23 (Wed) 08:53
妳D漫畫太多男人
GG
2016/04/01 (Fri) 20:47
你意思係我d百合故太多男人
定係我畫d女人太似男人?
阿東
2016/04/02 (Sat) 12:42
期待到爆炸 今次我一定要買到實體本呀!!! 
Rek
2016/04/02 (Sat) 13:39
Rek絲?!
多謝支持,我會努力的!
次次畫百合原創我都驚驚地唔敢印多
好彩有百合only場個心都定D
阿東
2016/04/02 (Sat) 17:06
右邊果個係女仔?
可能真係女人太似男人
人類
2016/04/05 (Tue) 10:57
右邊係死差婆睇唔出唔出奇XD
阿東
2016/04/06 (Wed) 22:14
可能係粗眉惡樣關係
GG
2016/04/07 (Thu) 20:43
戰鬥格i like :P
阿東
2016/04/09 (Sat) 17:23
 




   型到爆
IMG_000427.jpg ( 25 KB ) by Upload

昨晚坐在電視前,無線在播《潮流教主》,看到開場音樂陳豪這一幕,忍不住「噗」的笑了。雖然覺得陳豪四十多歲人,染金毛戴大黑超扮老佛爺,看起來也挺有型,頗合我這師奶的口味。但配上求求其其的graphic,和劇中無處不在的世界光,怎樣也抹不掉那種柒味。算,不知怎的我竟然看起這套劇來,到陳豪和某女人在泳池邊講數的一幕,陳豪竟然以周星馳在《喜劇之王》中,樹下挑逗柳飄飄的動作來抽煙!!!不行了,我爆笑倒地。大佬啊…無線的導演,可不可以稍為了解一下現今世代所謂「型」是甚麼樣子?再這樣和時代脫節真的沒人救到你。

2016/03/17 (Thu)
呢套連我阿媽呢D TVB死忠都唔睇
人類
2016/04/05 (Tue) 10:58
我阿媽話公公出宮好睇過佢
阿東
2016/04/06 (Wed) 22:16
 




   好鬼好玩
IMG_000426.jpg ( 18 KB ) by Upload

這天忽然轉冷,我想不少人會勤check天文台app,看看天氣狀況吧。天文台app相信是政府最受歡迎的app,起碼有真的想要的資訊,其他可謂垃圾。昨晚我也在看天文台app,有些各區實況照片,黑漆漆的。忽然想,愚人節快到了(才怪),不如去找那些實況照片的相機地點,然後在鏡頭面前扮厲鬼貞子,那不就嚇死很多安裝了app的傻仔?啊哈哈,諗起都開心,為甚麼一直沒有人做啊?咁好玩…不過而家香港這麼痴線,這樣做的話我怕會被人拉。

2016/03/10 (Thu)