<BODY link="#b3cce6" vlink="#8099b3" alink="#4d6680" bgcolor="#FFFFFF" text="#666666">




   亞視執笠一刻已打卡,有相為證
IMG_000432.jpg ( 23 KB ) by Upload

每天呆在家,幸好多了viutv,否則已經悶到枯乾。挺喜歡viutv的真人show,因為本身不愛追劇,總要留意著劇情的,太累了,還是一些隨時能跟上進度的節目比較好。初為人母,也許會被以為喜歡看《煮左我阿媽》之類的節目,非也,本人最喜歡看《G-1格鬥會》!一班靚女打MMA,雞手鴨腳,像貓貓打架一樣,到底有甚麼好看?好看之處就是開打之前的訪問,盡顯她們的臭八婆性格,之後你便會咬牙切齒,很期待她們在鐳台被打x了,真爽,啊哈哈哈。雖然她們的不和大概是劇情需要,但沒關係,美國那些假真人show也總有些角色故意找麻煩,這樣才好看啊。反正大家也是假的,我才不要看tvb如《巨聲》那些扮晒friend的真人show,明明是競爭對手還懶熟的,我最憎,人就是愛看別人矛盾!

我這樣子會不會教壞小朋友?待他大個先算啦。


2016/04/25 (Mon)
最鐘意睇女人撕逼。
翠兒
2016/04/25 (Mon) 20:48
平時懶姊妹,
打就面目猙獰
阿東
2016/04/27 (Wed) 12:31
 




   朱茵姐姐
IMG_000431.jpg ( 18 KB ) by Upload

東媽我仍在生!!不過真的變了阿媽,所以要休假一個月。到了這個地步,我還算是百合之母嗎?真的是時候收心養性,連LL的小鳥活動也不管了。

可是,前幾天去了健康院檢查,等了又等,終於可以見護士。政府護士一向不能期望太多,大多數是大姐阿嬸,但我見的那個護士姐姐竟然十分靚女,紮著馬尾,樣子像逃學威龍時期的朱茵,而且和藹可親,大人小朋友都鍾意。啊哈哈,轉看這間健康院的決定果然沒錯,可以指定朱茵姐姐以後為我服務嗎?(毆)

本來畫百合短篇遇到樽頸位,現在又重燃靈感了。唔…果然不能放棄百合嗎…?待我的手沒那麼震時再開工吧。


2016/04/15 (Fri)
孩子改名做百合 就是真.百合之母(?)

2016/04/16 (Sat) 01:10
哇你呢條真係好橋!!
不過男仔叫百合會唔會有點爆?www
阿東
2016/04/16 (Sat) 07:39
百合男子?XD
 恭喜你:p 唔知點解無諗過會有做得媽媽既人打LL (?)

2016/04/16 (Sat) 20:29
百合同LL都是媽媽的秘密
阿東
2016/04/17 (Sun) 10:41
恭喜
GG
2016/04/20 (Wed) 20:42
多謝多謝~
阿東
2016/04/21 (Thu) 13:24
恭喜東媽, 祝小東B健健康康快高長大~
翠兒
2016/04/24 (Sun) 20:36
多謝多謝,
幾十日人仔已經識柯好大舊屎
真係大得好快XDD
阿東
2016/04/25 (Mon) 12:33
冇上來一排...wow
恭喜東媽~祝個b快高長大~~~XDD
初學
2016/05/07 (Sat) 22:19
恭喜東媽
zita
2016/05/13 (Fri) 19:13
哇~bb收到好多祝福
仲有好多好耐冇見既朋友~
多謝晒!!!
阿東
2016/05/14 (Sat) 19:18
恭喜
信長
2016/07/10 (Sun) 21:31
 




   事先聲明
IMG_000430.jpg ( 31 KB ) by Upload

我經常批評某些人,常常懷念這間老鋪,不捨那間老店,在執笠前一窩蜂去幫襯留倩影貼fb打卡,但實情如果他們平時經常幫襯,店根本不會執,所以完全是虛偽。

但我不同,我已在日記多次宣稱自己為亞視長期fans,而且不時為節目作影評。而且亞視作為免費電視台,執笠完全是自作孽,與人幫不幫襯無關。所以我正式宣布,本人因身體關係未能出席西九龍中心亞洲電視倒數夜,但今晚十二點,我會在亞視執笠那刻打卡,完全不屬跟風的虛偽行為!


2016/04/01 (Fri)
頂你亞視最後一刻都呃我!!
又話有告別卡既?!得藍畫面
頂抵你執
阿東
2016/04/02 (Sat) 00:07
佢張告別卡好似係宣傳佢地衛星電視同網絡電視..唔出好過出 
起碼依家叫做可以FF佢地宣傳港獨
Rek
2016/04/02 (Sat) 13:36
車…咁我寧願睇港獨之母羅琳啦
阿東
2016/04/02 (Sat) 17:07
講真,日日咁多間舖笠你幫得幾多=.=
人類
2016/04/05 (Tue) 10:53
選擇性懷念
又唔見有人悼念太陽報~
阿東
2016/04/06 (Wed) 22:10
因為當日太多野同時收皮
GG
2016/04/07 (Thu) 20:44
似乎香港各樣野開始慢慢收皮…
阿東
2016/04/09 (Sat) 17:22
 




   怎樣在fb以外呃like?

連放四天假都,只是在家裡睡睡睡和玩電腦,但這兩天所謂的玩電腦,其實是設計一間小朋友的遊戲屋,因為前幾天無端端收到e-mail,說如果設計一間遊戲屋,要好玩又可建,被選中的話,便可以免費升級我正在用3D軟件。

不錯喔,重拾一下砌立體模型的能力也好。搞兩天完成後,才發覺要用fb呃like呃得多才能被選中。挑…明知我東媽一向拒絕fb的呀,點呃喎…算,反正完成了,貼在這裡吧,係咪好打耳呢~~~有fb的人如果喜歡的話,可以按上圖到那個網頁,施捨幾個like給我,好讓我有機會升級3D軟件,《廢柴學園》也畫得快手點啦對不對?


2016/03/26 (Sat)
咁都比你講得通!
翠兒
2016/03/27 (Sun) 22:48
為左境外呃like真係無所不用其極wwww
阿東
2016/03/28 (Mon) 06:19
你又要出多套百合漫,雙線發展好難快
人類
2016/04/05 (Tue) 11:05
慢活係呢度既特色。
不過我真係超耐冇玩活動⋯
對上係第一屆原創only
阿東
2016/04/06 (Wed) 22:12
 




   百合短篇集
IMG_000428.jpg ( 28 KB ) by Upload

稍微報告一下漫畫進度,因為在日記常常說些可有可無的小事,我一定被認為日日游手好閒不畫畫,好歹這裡也是個漫畫網啊。

現在天天都在畫百合短篇集,預計在十一月的百合only或之後的RG出售,全書大約八十多頁吧,現在正向五十頁進發,都是一些以近未來作主題的小故事,當然…會加入微微的百合香。或許短篇不及長篇般有劇力,但希望能表達一些奇想吧,請到時多多支持!


2016/03/18 (Fri)
加油!
翠兒
2016/03/19 (Sat) 22:24
東媽整幅咁既圖
係咪想叫我地唔好管你
口口口
2016/03/19 (Sat) 23:24
翠兒:
我會的,請多多支持!

口口口:
我點都要畫百合架啦
你地唔好理我!

阿東
2016/03/20 (Sun) 14:48
期待呀!!!!!!!!

2016/03/22 (Tue) 11:14
希望盡早搞掂啦!
阿東
2016/03/23 (Wed) 08:53
妳D漫畫太多男人
GG
2016/04/01 (Fri) 20:47
你意思係我d百合故太多男人
定係我畫d女人太似男人?
阿東
2016/04/02 (Sat) 12:42
期待到爆炸 今次我一定要買到實體本呀!!! 
Rek
2016/04/02 (Sat) 13:39
Rek絲?!
多謝支持,我會努力的!
次次畫百合原創我都驚驚地唔敢印多
好彩有百合only場個心都定D
阿東
2016/04/02 (Sat) 17:06
右邊果個係女仔?
可能真係女人太似男人
人類
2016/04/05 (Tue) 10:57
右邊係死差婆睇唔出唔出奇XD
阿東
2016/04/06 (Wed) 22:14
可能係粗眉惡樣關係
GG
2016/04/07 (Thu) 20:43
戰鬥格i like :P
阿東
2016/04/09 (Sat) 17:23